پیام رئیس موسسه 

به نام خداوند جان و خرد

به موسسه آموزش عالی بهار خوش آمدید.

موسسه آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی بهار در زمینه های فنی و مهندسی با تمرکز بر رشته های مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر در سال 1385 با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز به کار نموده است. این موسسه از زمان تاسیس تا کنون توانسته است با جذب اعضای هیات علمی با جایگاه علمی بالا و ارائه برنامه های آموزشی در سطح ملی و بین المللی رشد قابل توجهی در تعداد دانشجویان و همچنین کسب و حفظ موقعیت علمی مناسب در منطقه داشته باشد.
موسسه آموزش عالی بهار با وجود جوان بودن توانسته است با حدود 120 کادر هیات علمی مجرب (تمام وقت، نیمه وقت و حق التدریس) با مراتب استادی، دانشیاری، استادیاری و مربی؛ 19 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کاردانی؛ حدود 2200 متر مربع فضای آموزشی به همراه 42 آزمایشگاه و کارگاه مجهز، تا کنون بیش از 2500 دانش آموخته را به جامعه فنی و مهندسی ایران تقدیم کند. تعداد قابل توجهی از این دانش آموختگان هم اکنون در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه های معتبر داخل و خارج از کشور مشغول به تحصیل می باشند و یا در مراکز صنعتی و دانشگاهی داخل و خارج کشور به فعالیت های حرفه ای و علمی اشتغال دارند.
امیدواریم در سال تحصیلی 96-1395 با وجود رشته های مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مقاطع کارشناسی ارشد (مهندسی برق- الکترونیک و مهندسی برق-قدرت)، کارشناسی پیوسته (مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر- نرم افزار و روانشناسی)، کارشناسی ناپیوسته (مهندسی تکنولوژی برق-الکترونیک، مهندسی تکنولوژی برق-قدرت، مهندسی تکنولوژی ICT گرایش دیتا و مهندسی تکنولوژی کامپیوتر-نرم افزار)، کاردانی پیوسته (برق- الکترونیک عمومی، الکتروتکنیک- برق صنعتی و کامپیوتر- نرم افزار)، رشته های جدید کارشناسی ارشد (مهندسی برق- افزاره های میکرو و نانوالکترونیک و مهندسی برق- الکترونیک قدرت و ماشین های الکتریکی) و رشته های جدید کارشناسی پیوسته مدیریت صنعتی و کارشناسی پیوسته حسابداری به مجموعه رشته های این مؤسسه اضافه گردیده است. همچنین امیدواریم با بهره برداری از ساختمان جدید مؤسسه که براساس نیازهای روز طراحی شده است، فضای نوینی را جهت شکوفایی و پیشرفت هر چه بیشتر در زمینه های آموزشی و پژوهشی برای دانشجویان با استعداد فراهم سازیم. تلاش ما در موسسه آموزش عالی بهار بر پرورش، توانمندسازی، بالندگی و پویایی علمی در بین دانشجویان جوان میهن عزیزمان ایران است.

از شما دعوت می کنیم که با بازدید از بخش های مختلف این سایت با امکانات، فعالیت ها، دستاوردها و اهداف موسسه آموزش عالی بهار بیشتر آشنا شوید. امیدواریم در مسیر پیشرفت و آینده روشن شما همراه خوبی باشیم.  

دکتر سید محمد رضا مدرس رضوی  - سرپرست موسسه آموزش عالی بهار